• JIT-X
  • Posts
  • JIT 4 - Bezpečnost především

JIT 4 - Bezpečnost především

Učení je nikdy nekončící proces. V IT to platí dvojnásob.

Ahoj,
proč psát bezpečný kód? Proč mít poznámky v bezpečí? Proč nemít červený nos, když je poblíž robot sbírající jahody? A hlavně proč se ptát proč, se dozvíš ve čtvrtém dopise. Tak neváhej a vrhni se na první článek!

Bezpečný kód nemusí být mýtus

Kyberbezpečnost. Termín, na který se často ve vývoji zapomíná. Ale bohužel temná strana spát nemusí. Kyberbezpečnost je obsáhlý obor, ale uvažovat bychom nad ní při vývoji měli všichni. Nemusíme nutně vědět, jak daný problém vyřešit, nicméně je vhodné alespoň mít přehled o možných rizicích. Ta mohou číhat za každým rohem, své o tom ví zaměstnanci Samsungu.

Jak na organizaci

Papír. Důležitý nástroj pro psaní poznámek, přemýšlení, organizaci času či prostě tvoření. Ale už jsi ho někdy polil*a, či ztratil*a svoje drahocené poznámky? Bolí to. Notion může pomoci. Nejenže má autosave, ale zvládá věci, co papír moc neumí. Jako například databáze. Díky této funkcionalitě vznikl JIT. Notion nepomáhá jen nám při tvoření. Má široké možnosti využití. Pokud chceš nahlédnout pod pokličku tomuto úžasnému nástroji, můžeš se inspirovat na webu Loudavým krokem.

Proč začínat od proč?

Jak udělám automatizaci testů? Jak udělám tohle? Jak nás provází na každém kroku. Ale zastavil*a jsi se někdy a zkusil*a přemýšlet nad tím, proč věci děláš? Proč nám může objasnit spoustu nejasností, které nám mohou později pomoci při řešení “jak” otázek? Tak proč se nezačíst do článku o tom proč je proč důležité?

AI mění svět

Děje se to rychle. Snad každý den se objeví novinka v oblasti umělé inteligence. Co to pro nás znamená? Jaká jsou rizika a příležitosti? Měl by se vývoj zpomalit? To se dozvíš v rozhovoru s Janem Romportlem, českým expertem na AI, který vedl oddělení umělé inteligence v O2. Rozhovor je delší, ale stojí za to si ho poslechnout. Nemusí to být najednou.

Události, komentáře

Bezpečnost. Řešíme ji všude. V autě, při vaření, při spoustě dalších aktivit. Ale co naše aplikace, jsou bezpečné? Ve středu 21.6.2023 se dozvíš více o tom jak chránit svoje aplikace od Štefana Prokopa. Zároveň to bude poslední přednáška ze série <nav>IT před letními prázdninami. Tak neváhej a najdi si chvíli času.

Nestihl jsi předchozí díly? Máme archiv.

Pokud by sis chtěl o některém článku popovídat, rádi tě uvítáme na našem Discordu v sekci diskuzní fórum v tématu JIT.